برتری های منابع نوری ال ای دی به نسبت سایر منابع نوری

تاریخ انتشار: 2021/01/09 | تعداد بازدید: 994 | نویسنده: admin

برتری های منابع نوری ال ای دی به نسبت سایر منابع نوری

۱- بهره وری بیشتر

     ال ای دی ها ۸۰ درصد بیش ازسایر منابع نوری رایج  در مصرف برق صرفه جویی می کنند. ۹۵درصد انرژی مصرفی توسط لامپ های ال ای دی به نور و ۵ درصد آن به گرما تبدیل می شود. این اعداد و ارقام در مقایسه با لامپ های رشته ای که ۵ درصد انرژی را به نور و ۹۵ درصد آن را به گرما تبدیل می کنند بسیار قابل توجه است. به عنوان مثال یک لامپ فلورسنت ۸۵ وات می تواند با یک لامپ ال ای دی ۳۵ وات جایگزین شود. از اینرو تولید کنندگان محصولات رو شنایی می کوشند از بهترین قطعات برای تولید محصولات خود استفاده کنند.

امروزه پرژکتور ال ای دی ، وال واشر LED  و چراغ خیابانی LED  و … بسیاری در بازار وجود دارند که می توانند با راندمان بالا در اختیار مصرف کنندگان، قرار بگیرد.

9f457d76ade3f2a4390d16ee6c9091b7_large

۲-عدم اشاعه مواد سمی

     لامپ های ال ای دی هیچگونه مواد سمی وارد طبیعت نمی کنند. بیشتر ادارات از لامپ های فلورسنت استفاده می کنند که حاوی مواد سمی نظیر جیوه می باشند. هنگامی که این لامپ ها خراب می شوند مصرف کنندگان پس از تعویض لامپ ها ،آنها را به سطل زباله می اندازند که در نتیجه مواد سمی لامپ ها به طبیعت انتقال پیدا می کنند.

۳-استفاده کمتر از منابع نوری

     لامپ های ال ای دی به علت زاویه پخش نور و قابلیت اتصال لنز به آن برای هدایت نور به محل مشخص این مزیت را به دنبال دارند که دقیقا همان مکانی که مورد نظر است را روشن نماییم و مابقی محیط اطراف آن کم نور باقی بماند. مثلا برای نورپردازی نمای ساختمان از وال واشرهای LED استفاده می شود. استفاده از لنز در وال واشرها می تواند نقاط مورد نظر برای نورپردازی را روشن و جاهایی که نیاز نیست در خاموشی باشند و این خود جلوه زیبایی را در شب برای ساختمان ها بوجود می آورد ضمن اینکه صرفه جویی در مصرف را نیز به دنبال دارد.

light

۴-طول عمر

     طول عمر لامپ های ال ای دی همانا به معنای انتشار کمتر کربن در محیط می باشد. منابع نوری ال ای دی تا ۶ برابر بیشتر از منابع نوری متداول طول عمر دارند. این لامپ هاعلاوه بر کاهش هزینه خرید هزینه نصب و تعمیر و تعویض را نیز برای کاربران کاهش می دهد. یکی از جاهای مهمی که این طول عمر بیش از پیش خودنمایی می کند در چراغهای خیابانی و چراغهای سوله ای می باشد.
     بکار بردن چراغ سوله ای ال ای دی در سوله ها سبب می شود نور در نقاط مورد نظر متمرکز شود و تعداد چراغ سوله ای کمتری استفاده و در عین حال صرفه جویی در هزینه اولیه و با عنایت به طول عمر چراغ های سوله ای LED هزینه نگهداری هم به کمترین مقدار میل می کند. امروزه منابع نوری ال ای دی بهترین برای روشنایی و نورپردازی هستند.

industrials_spotlight_ban

 

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می شود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]


اشتراک گذاری در :
نظرات کاربران
  • رضا گفت:

    مطالب بسیار خوب و مفید بود ، امیدوارم بازم چنین مقالات خوبی بزارید

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Button