نقش نور در دوربین های کنترل تردد راهنمایی و رانندگی

تاریخ انتشار: 2021/02/22 | تعداد بازدید: 900 | نویسنده: admin

نقش نور در دوربین های کنترل تردد راهنمایی و رانندگی

     دوربین های ثبت تخلفات به چند دسته تقسیم می شوند. دوربین های مادون قرمز – دوربین های چند حسگر – دوربین های عکسبرداری. ما در این مقاله به دوربین های عکسبرداری که نیازمند نور هستند می پردازیم.


     دوربین های ثبت تخلف عموما در مسیر های پر تردد و یا پر خطر نصب می شوند که برای ثبت تخلفاتی همانند سرعت و حرکت در بین خطوط به کار گرفته می شوند.
این دوربین ها از پلاک و یا راننده عکس می گیرد و عکس گرفته شده از طریق خطوط دیتا به مرکز کنترل ارسال می شود. در مرکز کنترل با شناسایی فرد و یا پلاک خودرو هویت واقعی مالک اتومبیل معلوم می شود که تصویر گرفته شده به همراه قبض جریمه برای صاحب تخلف ارسال می گردد و بعنوان مدرک در مرکز پلیس نگهداری می شود. حال موضوع مهم اینجاست که این دوربین ها چگونه می توانند عکسبرداری را انجام دهند؟
     این دوربین ها باید قابلیت ثبت سرعت و عکسبرداری از سوژه مورد نظر تا سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را دارا باشند. در دوربین های نسل قبل برای تامین نور در عکسبرداری از فلاش های زنون استفاده می شد. اشکال فلاش های زنون پرتو افکنی لجظه ای بود آنها قابلیت نورپردازی در ۴۰/۱ ثانیه را دارا بودند و علاوه بر آن عمری کوتاه داشتند. فلاش های زنون قابلیت روشن ماندن طولانی مدت را ندارند آنها برای روشن شدن مجدد نیازمند زمان می باشند که زمان از دست رفته برای شارژ مجدد می تواند منجر به از دست رفتن سوژه در عکسبرداری شود.
     از آنجاییکه در مسیرهای پر تردد همواره امکان بروز تخلفات پیاپی وجود دارد دوربین ها نیازمند به نور یکدست و مداوم هستند.
با پروژکتورهای ال ای دی می توان نور کافی برای عکسبرداری را تامین کرد. پروژکتورهای ال ای دی علاوه بر عمر طولانی و داشتن مصرف کم دارای درخشندگی بسیار بالایی هستند و این امر سبب وضوح بیشتر در دید می شود.
شیوه استفاده از پروژکتور برای دوربین های کنترل تردد بدین صورت است که نقطه کانونی تصویر برداری دوربین ها باید دارای نور کافی باشد تا عکسبرداری در آن نقطه به راحتی صورت پذیرد.

حال این سوال مطرح می شود که چه پروژکتوری برای این کار مناسب است؟

     منبع نور در پروژهای دوربین های کنترل تردد باید دارای زاویه ی باز – عمق پرتاب نور زیاد – درخشندگی بالا – بدون لرزش – ضد آب – دارای عمر طولانی – ضد زنگ و خوردگی باشد. ارتفاع دکل ها جهت نصب پروژکتورها بین ۴ تا ۶ متر در نظر گرفته می شود. 
پروژکتورهایی که از لحاظ درجه نفوذپذیری بالاتر باشند (اصطلاحا IP بالاتری داشته باشند) در برابر عوامل محیطی مقاومتر و در نتیجه  پردوام تر خواهند بود.
ثبات نور و دمای نور (رنگ نور) عامل مهم دیگری برای عکسبرداری دوربین ها می باشد که پیشنهاد ما پروژکتورهای با راندمان بالا (مثلا ۱۵۰ لومن بر وات) و دمای نور نیز ۵۵۰۰ تا ۶۵۰۰ کلوین است.
بدین منظور مهندسین ما می توانند با داشتن اطلاعات اولیه از پروژه مورد نظر و محل نصب و قرارگیری پروژکتورها و دوربین ها بهترین، اقتصادی ترین و مناسب ترین نور را شبیه سازی کرده و در اختیار شما قرار دهند.

 

بهین تاب تولید کننده محصولات روشنایی و نورپردازی کاملا ایرانی با ارائه گارانتی ۲ ساله در خدمت هم میهنان عزیز می باشد.

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]


اشتراک گذاری در :
Call Now Button