نورپردازی زمین فوتبال

تاریخ انتشار: 2020/04/16 | تعداد بازدید: 1594 | نویسنده: admin

نورپردازی زمین فوتبال

فوتبال ورزش مورد علاقه و همگانی است که در تمام دنیا روز به روز فراگیرتر و پر مخاطب تر میشود.این ورزش در هر کشور دارای لیگ های متعدد است ، بازی فوتبال بین کشورهای متفاوت نیز برگزار میشود. بنابراین با توجه به محل برگزاری مسابقات و یا فشرگی زمان شاهد انجام برخی از بازیها در شب بودیم افراد پس از انجام کارهای روزانه میتوانند با خیالی آسوده به تماشای فوتبال تیم مورد علاقه شان بنشینند و همین امر سبب پر مخاطب شدن بازیها میشود از اینرو اکنون بسیاری از بازیهای مهم در شب برگزار میشود.پس اکنون نیازمند نور کافی برای اجرای بازها هستیم و هر چقدر مقدار نور به روشنایی روز نزدیکتر باشد بازیها جذابتر میشود.

بازیهایی که در زمینهای فوتبال انجام میشود به چند دسته (محلی-دوستانه-لیگ-بین المللی) تقسیم بندی میشود.نورپردازی زمین فوتبال فوتبال ورزش مورد علاقه و همگانی است که در تمام دنیا روز به روز فراگیر تر و پر مخاطب تر میشود.

میزان نور در زمین فوتبال به دلایل گوناگون دارای اهمیت است. فیلمبرداری در شب،دید درست بازیکنان، داور و تماشاچیان از اهمیتهای نورپردازی است

در گذشته نورپردازی زمین فوتبال توسط نورافکنهایی که در زوایای زمین نصب بود انجام میشد نورپردازان تمامی پروژکتورها را در یک صفحه نصب و به روی دکل در زوایای زمین کارمیگذاشتند. اما اکنون این نوع نورپردازی کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. نورپردازان تلاش میکنند با کارگذاشتن پروژکتورها در دور تا دور زمین به بهبود نور کمک کنند.نصب نورافکنهای استادیومی در دورتا دور زمین سبب از بین رفتن سایه ها و بالارفتن کیفیت نورپردازی میشود.در این مدل از نورپردازی به علت پراکندگی پروژکتورها کمترین سایه ایجاد میشود و همین امر به تصویر برداری کمک شایانی میکند.ضمن اینکه در این نوع نورپردازی خیرگی نور خیلی کمتر میباشد و چشم بازیکنان کمتر در معرض آسیب دیدگی قرار میگیرد.

ارتفاع دکلها نیز با توجه به ابعاد زمین متغیر میباشد .

نورپردازی زمین فوتبال به سه گروه تقسیم بندی میشود.

 I ) زمینهای که در آن مسابقات رسمی و فیلمبرداری تلویزیونی بصورت ۴k انجام میشود،این زمینها باید حداقل ۲۵۰۰ لوکس نور داشته باشند.

 II) زمینهایی که در آنها مسابقات رسمی در روز انجام میشود و استفاده از این زمینها در شب برای تمرینات لیگها و تیمهای مهم میباشد که نیازی به فیلمبرداری تلویزیونی ندارند. برای این زمینها باید روشنایی معادل ۱۵۰ لوکس را تامین کرد.

 III) زمینهای درجه ۳ از لحاظ نورپردازی زمینهایی هستند که در این زمینها تمرین و یا بازیهای دوستانه غیر رسمی برای عموم افراد جامعه انجام میشود. تصویربرداری در این گروه از زمینها انجام نمیشود و روشنایی این زمینها نباید از ۳۰ لوکس کمتر باشد.(زمینهای ورزشی که عموم افراد جامعه به جهت ورزش و تفنن از آن استفاده میکنند و دارای فراوانی زیادی از لحاظ تعدادی میباشند)

برای دیدن جدول نور اماکن ورزشی میتوانید روی نوشته کلیک بفرمایید

برای سهولت شما کاربران و مصرف کنندگان عزیز ما این امکان را در بهین تاب فراهم کرده ایم که با در اختیار قرار دادن مشخصات و ابعاد زمین و نوع کاربرد آن به کارشناسان ما در اسرع وقت شبیه سازی نورپردازی برایتان انجام و خدمتتان اعلام میگردد .

کارشناسان ما بهترین نقاط در زمین فوتبال شما را شناسایی کرده و پروژکتور ها و نورافکنهای استادیومی را در آن بکار میگیرند تا بتوان بالاترین کیفیت نور را با بهترین شیوه چیدمان در اختیار شما قرار دهند.

اطلاعاتی که لازم است به کارشناسان ما داده شود عبارت است از ابعاد زمین مطلوبیت نورپردازی زمین از لحاظ اهمیت نورپردازی محل قرار گیری احتمالی نورافکنها اگر از قبل وجود داشته و ارتفاع دکلها 

پس از ارائه اطلاعات از سوی شما کارشناسان ما در اسرع وقت اقدام به طراحی و بررسی به روی پروژه شما میشوند و با توجه به ابعاد پروژه آنرا توسط نورافکنها و پروژکتورهای استادیومی بهین تاب شبیه سازی کرده و اطلاعات را در اختیار شما قرار میدهند.

محصولات بهین تاب مطابق با دانش روز میباشد بهین تاب کلیه محصولات خود را با گارانتی معتبر و ضمانت بی قید و شرط تقدیم شما خواهد کرد. نورافکنها و پروژکتورهای بهین تاب دارای درجه نفوذ پذیری IP67 و بالاتر میباشند که به شما این اطمینان را میدهد تا بتوانیداز آنها در هر شرایط جوی بتوانید بدون دغدغه خاطر استفاده کنید

محصولات ما دارای قدرت پرتاب نور بینظیر و مقاوم در برابر لرزش ،ضربه ، مقاوم در برابر آب ، نور خورشید و عوامل بیرونی میباشند. درخشندگی بالای محصولات بهین تاب تاثیر بسزایی در وضوح و میدان دید بهتر برای بازیکنان و تماشاگران دارد.

تنها با یک تماس میتوانید از کلیه خدمات ما بهرمند شوید.

راههای تماس با ما علاوه بر شبکه های اجتماعی از طریق خط ۳۳۸۳۳۳۳۵-۰۱۳ امکان پذیر و در دسترس میباشد

برای مشاهده محصولات استادیومی روی لینک نوشته کلیک کنید.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]


اشتراک گذاری در :
نظرات کاربران
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button