نورپردازی زمین فوتبال

تاریخ انتشار: 2021/01/23 | تعداد بازدید: 3012 | نویسنده: admin

     فوتبال ورزش مورد علاقه و همگانی است که در تمام دنیا روز به روز فراگیرتر و پر مخاطب تر می شود. این ورزش در هر کشورd دارای لیگ های متعدد است، بازی فوتبال بین کشورهای متفاوت نیز برگزار می شود. بنابراین با توجه به محل برگزاری مسابقات و یا فشرگی زمان طبیعتا شاهد انجام برخی از بازی ها در شب هستیم. افراد پس از انجام کارهای روزانه می توانند با خیالی آسوده به تماشای فوتبال تیم مورد علاقه شان بنشینند و همین امر سبب پر مخاطب شدن بازیها می شود از اینرو اکنون بسیاری از بازی های مهم در شب برگزار می شود. در نتیجه نیازمند نور کافی برای اجرای بازها هستیم و هر چقدر مقدار نور به روشنایی روز نزدیکتر باشد بازیها جذابتر می شود.

نورپردازی زمین فوتبال فوتبال ورزش مورد علاقه و همگانی است که در تمام دنیا روز به روز فراگیر تر و پر مخاطب تر میشود.

 

     میزان نور در زمین فوتبال به دلایل گوناگون دارای اهمیت است. فیلمبرداری در شب، دید درست بازیکنان، داور و تماشاچیان از اهمیت های نورپردازی است. در گذشته نورپردازی زمین فوتبال توسط نورافکن هایی که در زوایای زمین نصب بود انجام میشد. نورپردازان تمامی پروژکتورها را در یک صفحه نصب و به روی دکل در زوایای زمین کار می گذاشتند. اما اکنون این نوع نورپردازی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. نورپردازان تلاش می کنند با کارگذاشتن پروژکتورها در دور تا دور زمین به بهبود نور کمک کنند. نصب نورافکنهای استادیومی در دورتا دور زمین سبب از بین رفتن سایه ها و بالارفتن کیفیت نورپردازی می شود. در این مدل از نورپردازی به علت پراکندگی پروژکتورها کمترین سایه ایجاد می شود و همین امر به تصویر برداری کمک شایانی می کند. ضمن اینکه در این نوع نورپردازی خیرگی نور خیلی کمتر می باشد و چشم بازیکنان کمتر در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرد. ارتفاع دکل ها نیز با توجه به ابعاد زمین متغیر می باشد.

 

نورپردازی زمین فوتبال به سه گروه تقسیم بندی می شود:

     ۱- زمین هایی که در آن ها مسابقات رسمی و فیلمبرداری تلویزیونی بصورت ۴k انجام می شود، این زمینها باید حداقل ۲۵۰۰ لوکس نور داشته باشند.

     ۲- زمین هایی که در آن ها مسابقات رسمی در روز انجام می شود و استفاده از این زمین ها در شب برای تمرینات لیگ ها و تیم های مهم می باشد که نیازی به فیلمبرداری تلویزیونی ندارند. برای این زمین ها باید روشنایی معادل ۱۵۰ لوکس را تامین کرد.

     ۳- زمین های درجه ۳ از لحاظ نورپردازی زمین هایی هستند که در این آن ها تمرین و یا بازی های دوستانه و غیر رسمی برای عموم افراد جامعه انجام می شود. تصویربرداری در این گروه از زمین ها انجام نمی شود و روشنایی این زمین ها نباید از ۳۰ لوکس کمتر باشد. (زمین های ورزشی که عموم افراد جامعه به جهت ورزش و تفنن از آن استفاده می کنند و دارای فراوانی زیادی از لحاظ تعدادی می باشند).

 

     بهین تاب برای سهولت شما کاربران و مصرف کنندگان عزیز این امکان را فراهم کرده است که با در اختیار قرار دادن مشخصات و ابعاد زمین و نوع کاربرد آن به کارشناسان ما، در اسرع وقت شبیه سازی نورپردازی برایتان انجام و خدمتتان اعلام می گردد. فقظ کافی ست ابعاد زمین، مطلوبیت نورپردازی زمین از لحاظ اهمیت نورپردازی، محل قرار گیری احتمالی نورافکن ها اگر از قبل وجود داشته و ارتفاع دکل ها را به کارشناسان بهین تاب اعلام کنید سپس کارشناسان ما با توجه به ابعاد پروژه آنرا توسط نورافکنها و پروژکتورهای استادیومی بهین تاب شبیه سازی کرده و اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند.

     محصولات بهین تاب مطابق با دانش روز میباشد بهین تاب کلیه محصولات خود را با گارانتی معتبر و ضمانت بی قید و شرط تقدیم شما خواهد کرد. نورافکنها و پروژکتورهای بهین تاب دارای درجه نفوذ پذیری IP67 و بالاتر می باشند که به شما این اطمینان را می دهد تا بتوانیداز آنها در هر شرایط جوی بتوانید بدون دغدغه خاطر استفاده کنید

برای مشاهده محصولات استادیومی روی لینک نوشته کلیک کنید.

برای دیدن جدول نور اماکن ورزشی میتوانید روی نوشته کلیک بفرمایید

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]


اشتراک گذاری در :
نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button