انرژی خورشیدی و تولید ۲۵ درصد دمای خورشید با آیینه هوشمند

تاریخ انتشار: 2021/01/14 | تعداد بازدید: 523 | نویسنده: admin

انرژی خورشیدی و تولید ۲۵ درصد دمای خورشید با آیینه هوشمند

انرژی خورشیدی و آینه هوشمند

     بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت (بیل گیتس) به پشتیبانی مالی از یک استارت‌آپ پرداخته است. به گزارش دیلی‌میل، یک شرکت به نام «Heliogen» از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا به مجموعه‌ای از آینه‌ها که قادر به بازتاب نور خورشید و ایجاد نوعی اجاق خورشیدی هستند، کمک کند که کار کنند. سیستم ساخت این شرکت به اندازه‌ای خوب کار می‌کند که قادر به تولید دمای هزار درجه فارنهایتی است. این دما حدود یک‌چهارم دمای سطح خورشید است.
     این گرمای شدید می‌تواند به عنوان یک روش دوستدار محیط زیست برای ایجاد مواد مهمی مانند سیمان، شیشه و فولاد به‌کار گرفته شود. سیستم Heliogen می‌تواند تاثیر چشمگیری بر انتشار گازهای تولید شده در سطح جهانی داشته باشد. همچنین این سیستم به هیچ‌گونه سوخت فسیلی احتیاج ندارد و مقرون به صرفه است. «بیل گروس» مدیر و بنیان‌گذار شرکت «Heliogen» گفت: ما در حال پیشبرد این فناوری هستیم که می‌تواند قیمت سوخت‌های فسیلی را کاهش دهد و همچنین از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری کند. در این فناوری و با استفاده از دید رایانه‌ای، ده‌ها آینه به‌طور خودکار به نحوی تنظیم شده‌اند که بر یک نقطه تمرکز می‌کنند. نتیجه، ایجاد دمایی است که می‌تواند برای تولید هیدروژن پاک مورد استفاده قرار گیرد که به عنوان سوخت در کامیون‌ها و هواپیماها استفاده می‌شوند. شرکت Heliogen برای مشکل کمبود نور خورشید هم راه‌حل‌هایی دارد و صفحات خورشیدی این شرکت قادر خواهند بود تا روزها بدون استفاده از نور خورشید، انرژی را ذخیره کنند که مورد استفاده تاسیسات صنعتی قرار گیرند. با توجه به سرمایه‌گذاری افراد بزرگی مانند بیل گیتس این فناوری تقریبا آماده است تا اولین مشتری خود را معرفی کند.

انرژی خورشیدی و آینه هوشمند

با توجه به اینکه کشور شیلی یکی از کشورهای پیشرو در صنعت انرژی خورشیدی می باشد، انتظار می رود که این تکنولوژی به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرد.

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]


اشتراک گذاری در :
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button