کوله گردی – بک پکری یا سفر با کوله پشتی

تاریخ انتشار: 2021/02/22 | تعداد بازدید: 468 | نویسنده: admin

کوله گردی – بک پکری یا سفر با کوله پشتی

کوله گردی - بک پکری یا سفر با کوله پشتی
   کوله گردی – بک پکری یا سفر با کوله پشتی یکی از شیوه های سفر که در بسیاری از کشورها رواج دارد کوله گردی است. کوله گردی بسیار کم هزینه و ارزان است، در سفر به شیوه کوله گردی گشت و گذار و زندگی به سبک ساده جریان دارد.

     اگر به سفر علاقه مندید، اگر روحیه ماجراجویی دارید اگر همنشینی با قومیت ها و افراد متفاوت برایتان لذتبخش است کوله گردی را امتحان کنید.
   

 

بک پکر‌ها چه کسانی هستند؟

     کوله گردها افرادی ماجرا جو هستند و چون علاقه زیادی به سفر دارند به دنبال کاهش هزینه های سفر هستند. امروزه با امن شدن شهرها تعداد این افراد هر روز بیشتر میشود، تا جاییکه این نوع سفر را به عنوان یک فرهنگ یا سبک می توان پذیرفت. بک پکر ها افرادی هستند به محض تصمیم گیری به سفر کوله پشتی خود را بسته و عازم سفر می شوند. سفری به معنی واقعی لذت بخش، چون آنها از لحظه گرفتن تصمیم تا رسیدن به مقصدی نامعلوم گاهی هیچ برنامه ریزی ای ندارند.
     البته باید در نظر داشت که این نوع سفر هم دارای مقدماتی است که نباید آنرا نادیده گرفت. برای اینکه بک پکر باشید باید بدانید که آیا علاقمند به ماجراجویی هستید یا خیر؟ در این شیوه از سفر نباید حساس باشید، با طبیعت دوست باشید. بک پکرها همواره خوشرو هستند و مشکلات نمی تواند خم به ابروی آنها وارد کند. گاهی در سفر ممکن است جای مناسبی برای خواب نتوانید تهیه کنید و یا ساعتها در آفتاب و یا باران بمانید تا کسی شما را به مقصد برساند یا اینکه تاخیر در خوردن غذا برایتان پیش بیاید. پس لازم است که روحیه بالایی داشته و از اتفاقاتی که بوجود می آید لذت ببرید. “به عبارتی ساده، سخت گیر نباشید”.

 

هم صحبت و دوست پیدا کنید

     سفر، پیمودن مسافت نیست، معاشرت با افراد و تست غذاها، شناخت آداب و رسوم و فرهنگ ها، توجه به معماری شهرها و شهر سازی، صنایع دستی، مکان های گردشگری و…. می تواند مجموعه ای از تجربیات را در ذهن کنجکاو شما بعنوان خاطره ای دلنشین اشغال کند.

هزینه در سفر با کوله پشتی

     یکی از علت های محبوبیت کوله گردی هزینه های پایین این نوع سفر است. در این نوع سفر همواره باید گوشه چشمی به جیب خود داشته باشید و انسانی مقتصد باشید. افراطی برخورد نکنید، نیازی نیست در این نوع سفر همه چیز از قبل پیش بینی شده باشد. بک پکر ها برای تامین مخارج خود در سفر کار می کنند. هر کاری که پیش بیاید، یکی از کارهایی که بک پکرها انجام می دهند. فروش سوغات شهرها و کشورهایی که سفر می کنند. برای آنها نه کار عار است نه دستفروشی.

 

زمان اولویت برنامه سفر نیست

     برخورد با مسائل پیش آمده از خصوصیات این سفر است، اگر در حین سفر به همسفری خوب برخوردید و یا در مکانی احساس بهتری داشتید می توانید زمان بیشتری را در آنجا صرف کنید شما به همین علت کوله گردی را انتخاب کرده اید.

 

در کوله پشتی خود چه چیزهایی لازم است به همراه داشته باشیم؟

 


     ابتدا کوله پشتی مناسب خریداری کنید کوله پشتی شما باید حدود ۵۰ لیتر ظرفیت داشته باشد. دسترسی راحت از هر طرف به داخل کوله پشتی مهم است و به همین دلیل بهتر است دارای زیپ های فراوانی باشد. کوله شما باید ضد آب و سبک باشد.

لوازم ضروری بک پکینگ عبارتست از :

     کیف لوازم کمکهای اولیه و بهداشتی شامل ضد عفونی کننده ها، چسب، گاز استریل، باند، آسپرین و یا مسکن مورد استفاده خودتان، اسپری ضد عفونی کننده و اسپری ضد حشرات و پد بهداشتی برای بانوان.
کیسه خواب، بالش بادی، لباس عایق و پتوی کوهنوردی، عینک، کلاه، کرم ضد آفتاب و …
کارابین (قلاب وصل طناب به محل اتکا)، چاقوی همه کاره، اجاق همراه کوهنوردی و لوازم آشپزی سبک و جمع و جور، بطری آب، شارژر، پاور بانک و چتر تاشو

اقامت و اقامتگاه

     کوله گردها از اماکن گران قیمت برای اسکان استفاده نمی کنند. هاستل ،مسافرخانه و پانسیون عموما محل اقامت آنهاست. حتی یک تخت اجاره ای برای آنها جهت استراحت کافی است چون این شیوه سفرشان است.

     حدود ۲۵ درصد توریست های دنیا بک پکرها هستند البته هرچند در ایران این موضوع هنوز خوب شناخته شده نیست.
سفر باکوله پشتی دارای تجارب وصف ناپذیری است که با داشتن همه رنج ها و دردسرها در نهایت خاطره ای خوش برایتان به جای خواهد گذاشت.

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی                                                   صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]


اشتراک گذاری در :
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button