قاب یا فریم در محصولات ال ای دی

تاریخ انتشار: 2021/02/06 | تعداد بازدید: 852 | نویسنده: admin

قاب یا فریم در محصولات ال ای دی
     قاب ها یا فریم های ال ای دی بر چه اصولی ساخته و طراحی می شوند. سرعت تغییر تکنولوژی سبب شده که همواره به دنبال اجناس با شکل جدید و ظاهری متفاوت باشیم. اما، آیا هر کالای زیبایی کیفیت دارد؟ جواب واضح است، همیشه زیبایی در کنار کیفیت مورد اقبال قرار می گیرد.

قاب یا فریم در محصولات ال ای دی

     برای ساختن قاب یا فریم محصولات روشنایی ال ای دی که هم زیبا و هم با کیفیت باشد باید موارد زیر را رعایت کرد. برای بالا بردن ساعات کار ال ای دی ها و راندمان کاری آنها باید بستری مناسب فراهم کرد. این بستر نیز در طراحی قاب یا فریم ال ای دی نهفته است. بنابراین رعایت نکات زیر برای فراهم آوردن این بستر لازم و ضروری است.

 

مواردی که در طراحی و ساخت فریم – کیس و یا قاب محصولات ال ای دی باید رعایت گردد:

     ۱- باید در از دست دادن حرارت و گرما پر راندمان باشند(یعنی اینکه بتوانند با سرعت زیاد دفع حرارت کنند). ال ای دی ها برای اینکه نور خود را حفظ کنند و نسوزند میبایست حرارت تولیدی را با سرعت بسیار زیاد دفع کنند. یک قاب یا فریم خوب که طراحی و محاسبات ساخت آن به خوبی انجام شده باشد دارای این خاصیت است.

     ۲- به لحاظ ورود هرگونه شیء و یا عامل خارجی از خود مقاومت نشان داده و رطوبت، غبار و یا اجسام دیگری قدرت نفوذ به داخل آنرا نداشته باشند. در اصطلاح باید IP بالایی داشته باشد. در فریم ها و قاب های معمولی که به آسانی در بازار یافت می شوند عموما نوشته ای مبنی بر IP در آنها وجود ندارد و یا در بهترین حالت دارای استاندارد IP65 می باشند. قاب و یا فریم محصولات با کیفیت اقلا IP66 و حتی در قابهای درجه یک IP آنها بالاتر نیز می باشند.

    ۳- در کوتاهترین زمان ممکن و توسط هر فردی بتواند نصب شود. نصب سهل و آسان در محصولات روشنایی و ال ای دی به علت اینکه عموما در ارتفاع قرار می گیرند ، بسیار اهمیت دارد.
۴- زنگ زدن پیچ ها سبب سخت شدن کار به هنگام تعمیر می شود. نحوه باز و بست آسان سبب سریعتر شدن کار و کم شدن خطرات احتمالی می شود.
۵- در تهیه و تولیدشان از مواد نو و درجه ۱ استفاده شده باشد. برخی از محصولات از مواد درجه چند و کهنه استفاده می کنند.
۶- قابلیت تعمیر داشته باشد.
۷- ثبات و پایداری کیفیت قطعات را نیز بهمراه داشته باشد و بتواند در برابر عوامل محیطی گرما سرما رطوبت غبار و… پایدار باشد.

مهندسین و تیم طراحی بهین تاب همواره تمام تلاش خود برای ارائه قاب با بالاترین کیفیت را رعایت می کنند. تمامی مطالب ذکر شده و حتی بیش از این ها را میتوانید در محصولات تولیدی بهین تاب بیابید.

*در خصوص خاصیت های نفوذ پذیری می توانید به مقاله IP ها مراجعه و مطالعه نمایید.

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]


اشتراک گذاری در :
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button