نورپردازی میدان اسب دوانی (مانژ)

تاریخ انتشار: 2020/04/06 | تعداد بازدید: 739 | نویسنده: admin

نورپردازی میدان اسب دوانی (مانژ) دارای متغیر های زیادی می باشد.
زمین (میدان) اسب دوانی دارای وسعت زیادی است و اگر بخواهیم تمام میدان را نورپردازی کنیم هزینه آن بسیار زیاد میشود از اینرو طراحان و مجریان نورپردازی زمین را تقسیم کرده و با توجه به فضای مورد نظر نورپردازی میکنند. همانطور که میدانیم عدم دقت در نورپردازی میدان سوارکاری سبب خطرات جبران ناپذیری میشود. پروژکتورها و نور افکنهای مخصوص میدان اسب دوانی باید دارای ویژکیهای خاصی باشند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.نورپردازی میدان اسب دوانی (مانژ) -پروژکتور - والواشر - چراغ سوله ای - چراغ خیابانی

 

 

ویژگی های روشنایی میدان اسب دوانی (مانژ)
ممکن است نورپردازی یک پارکینگ و یا میدان اسب دوانی (مانژ)و یا محل نگهداری اسبها از دید نورپردازی یکسان به نظر بیایند ولی در واقع هر کدام استاندارد مخصوص به خود را دارند و رعایت این استاندارد میتواند موجب آرامش و امنیت هر کدام از این مکانها باشد.

 

 

یک  عنصر اساسی در طراحی پروژه نورپردازی پیست اسب دوانی عدم وجود سایه در مانژ می باشد .

چابکسوارن حرفه ای خوب میدانند که خیرگی نور و سایه ها ممکن است اسب را به دام بیاندازد و باعث رفتارخطرناک آنها شود
برای حل این مسئله طراحان نور با چرخاندن منبع نوری و  از بین بردن سایه ها ، خطای دید را از میان می برند.راه دیگر برای از بین بردن سایه و یا نور مزاحم این است که پروژکتور ها توسط دکل های نوری در داخل مانژ به طور عمودی به زمین بتابند که نور به چشم اسب و یا راکب برخورد مستقیم نداشته باشد.

راه حل دیگر استفاده از تیرهایی خارج از زمین اصلی و استفاده از سیم و کابل نگهدارنده رابط مابین آنها جهت آویزان کردن چراغ به آنها می باشد.

– مقدار نور مورد نیاز برای میدان سوارکاری (مانژ) حدود ۴۰۰ لوکس است که باید این نور بصورت کاملا یکنواخت و بدون سایه در نظر گرفته شود.

– مقدار نور مورد نیاز برای پارکینگ و یا محل ایست اسبها حدود ۲۵۰ لوکس می باشد.

-مقدار نور برای استبل با توجه به موقعیت جغرافیایی و شیوه نگهداری اسبها متغیر است.

برای نورپردازی و نصب پروژکتورها  از دکل استفاده میشود که باید خارج از  میدان نصب شوند. برای نورپردازی کلیه اماکن ورزشی اکنون از پروژکتورهای ال ای دی استفاده می شود که نسبت به نسل قبل پروژکتورها (متال هالاید) دارای راندمان بالاتر و نور بیشتر و کیفیت بهتر است فاکتور مهم دیگر در انتخاب پروژکتورها تعمیر و نگهداری آنها است که با توجه به عمر بالای چراغ های ال ای دی توصیه میشود از از پروژکتورهای ال ای دی استفاده شود.

بهین تاب نیز در زمینه نورپردازی زمین اسب دوانی چراغهایی طراحی کرده و در اختیار دارد که میتواند از هر نظر خواسته مشتریان را براورده کند. پروژکتورهای بهین تاب نیازی به تعمیر نگهداری ندارند. خاصیت ضد آب بودن و رعایت نفوذ پذیری IP67 این مژده را به مصرف کنندگان می دهد که به راحتی بتوانند سالیان متمادی بدون دغدغه از نور این محصولات بهره ببرند.

نورافکنهای استادیومی و پر قدرت بهین تاب میتوانند در زمینه نورپردازی نیاز شما را برطرف سازند. ما بر این باوریم که چراغهای ساخت بهین تاب دارای کیفیتی عالی و بینظیر است که به دست مهندسان ایرانی ساخته شده و قابل عرضه به بازار داخل و خارج از کشور میباشد. 
در صورتیکه نیاز به نورپردازی می توانید از مهندسان و مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید. مهندسان ما با داشتن ابعاد و عکس از مانژ می توانند محیط مانژ را در نرم افزارهای مربوطه شبیه سازی و تعداد و نوع چراغ های مدنظر را اعلام کنند.

بهین تاب تولید کننده محصولات نورپردازی و روشنایی (پروژکتوروالواشر – نورافکن و پرژکتور خیابانی – چراغ سوله ای و …)

برای مشاهده مقدار استاندارد میزان نور مانژ میتوانید از جدول نورپردازی اماکن ورزشی با کلیک بر روی متن استفاده کنید

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]


اشتراک گذاری در :
Call Now Button