اثر ویروس کشی لامپهای UVC

تاریخ انتشار: 2020/06/01 | تعداد بازدید: 557 | نویسنده: admin

اثر ویروس کشی لامپهای UVC

از بین بردن کرونا ویروس ۲۰۱۹ توسط چراغهای ال ای دی

       کمیسیون بهداشت و طب سنتی چین در خصوص تشخیص و درمان کرونا ویروس ۲۰۱۹ که در تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ منتشر کرده است گفته: این ویروس نسبت به اشعه ماورای بنفش و حرارت حساس است، به عبارتی گرما و اشعه ماورای بنفش می تواند ویروس کرونای جدید را از بین ببرد. و اثر ویروس کشی لامپهای UVC دقیقا همین عمل را نسبت به ویروس انجام میدهد. در واقع توسط نور ال ای دی محیط را استرلیزه و ضد عفونی می کنیم. 

اثر ویروس کشی لامپهای UVC

 

 

 

چراغهای UV برای ضد عفونی کردن

       با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ال ای دی می توان از خاصیت ضد عفونی کنندگی لامپها استفاده کرد. در یخچالها، صنعت پزشکی و حتی در آرایشگاهها برای ضد عفونی کردن لوازم و وسایل از نور UV استفاده می شود. ولی در تکنولوژی جدید از چراغهای ال ای دی UV برای پاکسازی میکروب و ویرسها نیز می توان استفاده کرد.

 

 

دسته بندی و کارایی نور ماورا بنفش UV بر اساس طول موج:

دسته اول: UVA که طول موج آن از ۳۱۵ الی ۴۰۰ نانومتر است و در تصفیه های فتوکاتالیستی، تشخیص اسکناس جعلی، علم پزشکی و … استفاده می شود.

دسته دوم: UVB که طول موج آن از ۲۸۰ الی ۳۱۵ نانومتر است و در راستای حفظ سلامت افراد، پزشکی، علوم گیاه شناسی و برای رشد گیاهان و … استفاده می شود.

دسته سوم: UVC که طول موج آن از ۲۰۰ الی ۲۸۰ نانومتر می باشد و معادل با اشعه نور خورشید است برای ضد عفونی کردن آب هوا و محیط استفاده می شود که این طول موج از نور می تواند باکتری ها و ویروسها را از بین ببرد. کرونا ویروس ۲۰۱۹ هم در مقابل این طیف نور یارای مقاومت ندارد و از بین می رود.

          پرتوهای فرابنفش به میکروارگانیسم ها (عوامل بیماری زا مانند باکتری ها، ویروس ها و غیره) آسیب می رساند و در نتیجه میکروارگانیسم ها را می کشد و از بین می برد. برای از بین بردن میکروبها و ویروسها باید به مقدار و مدت زمان تابش و فاصله منبع نور (چراغ) از سطوح و اجسام توجه شود.

 

بنابراین به زودی شاهد ورود این چراغها به بازار و از بین رفتن ویروسها و زندگی عادی خواهیم بود.

منتظرعرضه چراغهای ضد ویروس بهین تاب (UVC) باشید.

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

منبع خبر: https://mp.weixin.qq.com/s/lkxBQsYxXCrwMR۲a۹NgbJA

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]


اشتراک گذاری در :
Call Now Button