حمل و نقل و قوانین حمل محصولات

تاریخ انتشار: 2021/01/05 | تعداد بازدید: 297 | نویسنده: admin

حمل و نقل و قوانین حمل محصولات

 

ریشه کلمه ترابری برگرفته از واژه “ترا” به معنی آن سو یا آن طرف و “بری” به معنی بردن است . جابجایی کالا از محلی به محل دیگر را ترابری می نامند.
مهمترین قسمت هر تجارت یا کسب و کار، حمل و نقل و ترابری است و جزء لاینفک هر کسب و کار میباشد. شیوه های حمل و نقل در دنیا در حال حاضر هوایی، زمینی، دریایی و کابلی است.

الف – حمل هوایی در حال حاضر توسط هواپیما انجام میشود که به زودی شاهد حمل توسط پهبادها نیز خواهیم بود حمل هوایی با توجه به هزینه های فرودگاه و عوارض و … گرانترین نوع حمل و نقل میباشد

ب- حمل زمینی به دو گونه است که :
۱- حمل ریلی: برای خطوط ریلی معمولا مسیرهای مستقیم طراحی و ساخته میشود به همین دلیل مسیرها کوتاهتر و هزینه استهلاک در این نوع از حمل و نقل کمتر است ، اشکال این نوع حمل عدم وجود ریل راه آهن در بسیاری از نقاط میباشد که دسترسی را دشوار میسازد.
۲- حمل جاده ای : توسط تریلی، کامیون ، گاها اتوبوس ، وانت بار، خودروهای سواری و موتور سیکلت انجام میشود(بسته به نوع و اندازه کالا) که در کشور ما این شیوه حمل و نقل بیشترین کاربرد را دارد.(دلیل اصلی آن نیز قیمت پایین سوخت در ایران میباشد)

ج- حمل دریایی نیز عموما در تجارت بین الملل کاربرد دارد و یکی از ارزانترین شیوه های حمل کالاست ، کشتی ها حجم زیادی از کالا را میتوانند جابجا کنند ، مشکل این شیوه حمل و نقل سرعت کم کشتیها میباشد.
بهین تاب نیز از تمام روشهای حمل و نقل با توجه به درخواست مشتری و موقعیت جغرافیایی استفاده میکند تا بتواند کالاها را به بهترین و مطلوبترین حالت ممکن بدست مشتریان برساند.

 

لطفا هنگام خرید از بهین تاب به قوانین و دستورالعملها که در ذیل  قرار داده شده توجه بفرمایید

 

۱- کالا از بهین تاب همه روزه بجز ایام تعطیل ارسال میشود.
۲- پیشنهاد بهین تاب برای ارسال کالا توسط باربری و تیپاکس میباشد. بدیهی است مسئولیت و هزینه مازاد ارسال کالا بجز موارد پیشنهادی به عهده خریدار میباشد
۳- مدت زمان تخمینی رسیدن کالا از بهین تاب تا مراکز استانها حدود ۴۸ ساعت کاری میباشد.
۴- ارسال کالا همواره با هماهنگی خریدار انجام میشود
۵- بهین تاب هنگام ارسال کالا شماره بیجک یا رسید را در اختیار خریدار قرار میدهد . چنانچه از زمان ارسال کالا بمدت ۷۲ ساعت پس از آن اجناس به دست خریدار نرسید ایشان موظف است برای پیگیری ، بهین تاب را مطلع سازد در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه بهین تاب نخواهد بود
۶- بهین تاب از زمان ارسال تا رسیدن کالا به دست خریدار محترم همواره پیگیر اجناس ارسالی خواهد بود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]


اشتراک گذاری در :
نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button