نورپردازی معابر با چراغ خیابانی

تاریخ انتشار: 2021/12/26 | تعداد بازدید: 1103 | نویسنده: admin

چراغ های خیابانی

تکامل روشنایی خیابان با تکنولوژی ال ای دی

     نورپردازی در فضای باز در چند جنبه چالش برانگیز است. قصد داریم به صورت مختصر پیشرفت های فنی، مزایا، نقاط قوت و چالش های فنی سیستم های روشنایی با چراغ های خیابانی که در حال حاضر و آینده فرا روی تولید کننده هست را توضیح دهیم.

     ما در عصر جدید و هیجان انگیز تغییر در زمینه نورپردازی  فضای باز زندگی می کنیم. تغییرات بصری که در بسیاری از شهرها دیده میشود به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی است که توسط صنعت روشنایی ترویج و ارائه می شود. امروزه افرادی که مسئول نورپردازی شهرها هستند به دنبال کیفیت نور-بهره وری انرژی و سازگاری آن با محیط زیست هستند. زمانی یک لامپ روشنایی معبر حساب میشد اما اکنون چراغ های معابر میتوانند این نیاز را براورده کنند. فرآیندهای تولید و طرح ها در ۵ سال گذشته با توجه به دینامیک در صنعت LED تغییر کرده است. تغییرات تکنولوژی سبب شد که تولید کنندگان چراغهای خیابانی تغییر جهت بدهند و تمام همت خود را به کار بستند تا بهره نور را بالا برده و نیاز مشتریان در این زمینه را براورده کنند.

آیین نامه ها و دستورالعمل ها یا استانداردها:

     عوامل پیشنهادی مانند صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش CO2 یا استفاده از طرح های سازگار با محیط زیست که قابل بازیافت هستند سبب شد تا براساس آخرین دستورالعمل ها چراغهای ساخته شده بدون مواد ممنوع مانند جیوه تولیدشوند،

 از سال ۲۰۰۸ در اسپانیا، دستورالعمل سلطنتی ۱۸۹۰/۲۰۰۸ از ۱۴ نوامبر، در مورد تنظیم مقررات بهره وری انرژی در تأسیسات نورپردازی در فضای باز وجود دارد و این امر مستلزم تنظیم نور در ساعات کم ترافیک برای نصب بیش از ۵ کیلو وات است.

     در سال های گذشته، بیشتر سیستم های روشنایی که در فضای باز استفاده میشد با تکنولوژی لامپ تخلیه با شدت بالا بود. با ورود علم الکترونیک به نورپردازی خیابانها شاهد کاهش چشم گیر مصرف انرژی شده ایم. بهبود مستمر در زمینه LED ها، عملکرد لامپ ها را از لحاظ lm / W آنها را بهره ورتر ساخته و همچنین افزایش روزافزون صنعت اپتیک این اختیار را داده تا نور را به جایی که میخوتاهیم بتابانیم و از نور ساطع شده بیشترین بهره را بگیریم که خود به نوعی صرفه جویی و کمک به محیط زیست محسوب می شود. ضمن اینکه انحرافات یا پراکندگی نور مسایل و مخاطرات زیست محیطی دیگری را به دنبال دارد. که در مقالات دیگر بیشتر راجع به این مسایل به صحبت خواهیم کرد.

11

طراحی قوی:

     تجهیزات الکترونیکی طراحی شده برای روشنایی خیابانی (چراغ خیابانی-نورافکن خیابانی) باید مقاوم و با کیفیت باشند، وقتی که در شرایط عملیاتی شدید مثل ضربه رطوبت نوسانات برق وسایر عوامل محیطی قرار میگیرند آسیب نبینند و کارایی خود را از دست ندهند

چراغ های خیابانی

در نتیجه طراحان ، نورپردازان و تصمیم گیرندگان در زمینه نورپردازی معابر باید برای نورپردازی از چراغهای خیابانی استفاده کنند که دارای راندمان بالا و مقاومت در برابر نفوذ و ضربه و فاقد فلیکر باشد.

چنانچه نیازمند طراحی نور باشید مهندسان و طراحان بهین تاب می توانند در کمترین زمان ممکن معابر را شبیه سازی کرده و در اختیار شما قرار دهند. بهین تاب نیز بعنوان تولید کننده پیشرو در زمینه ال ای دی محصولات روشنایی محیط و معابر را با حداقل قیمت و بالاترین کیفیت مطابق با تکنولوژی روز دنیا در اختیار مشتریان گرامی در ایران و سایر نقاط دنیا قرار می دهد.

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]


اشتراک گذاری در :
Call Now Button